مدیریت امور مالی

مدیریت امور مالی ,    منتشر شده در 18 روز پیش

 نقش مدیریت امور مالی در مدیریت کسب و کار:

 مدیریت امور مالی: فایننس و مدیریت منابع مالی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر شرکت بزرگ یا کوچکی است. در یک وضعیت اقتصادی بدون ثبات و رقابت‌های شدید بین شرکت‌ها، امور مالی در مدیریت کسب و کار بسیار مهم است. این مسأله به ویژه برای کسب و کارهایی که تازه راه‌اندازی می‌شوند.از اهمیت بیشتری برخوردار است و آن‌ها باید در تصمیم گیری‌های خود احتیاط بیشتری به خرج دهند.

به هرحال هر ایده‌ای تا بخواهد به سودآوری برسد. ممکن است به زمان نیاز داشته باشد و در طول این مدت تا رسیدن به سودآوری، باید تصمیمات مناسب مالی اتخاذ کنید.تا در مدیریت کسب و کار شکست نخورید.

یکی از کلیدهای اصلی موفقیت آن است که کارآفرینان درباره‌ی مدیریت پول و فایننس آموزش‌های مناسبی دیده باشند و از مهارت‌های کافی مرتبط برخوردار باشند. ما در این مقاله۵نکته را برای مدیریت هرچه بهتر امور مالی در مدیریت کسب و کار توضیح می‌دهیم.

خدمات مالیاتی
۰۹۱۲۱۲۴۸۵۶۸

۱- آموزش ببینید

آموزش دیدن یکی از اولین قدم‌هایی است که باید بردارید. جنبه‌های مختلف امور مالی را بشناسید و با صورت‌های اداری مالی آشنا شوید. اگر هنوز بلد نیستید صورت‌های مالی را بخوانید حتماً زمانی را برای یادگیری این مسأله بگذارید. این کار بسیار مهم است و در واقع به شما کمک می‌کند تا بفهمید که پول‌ها چگونه و در کجا خرج می‌شوند.

۲-جداسازی حساب های شخصی و کاری

هیچ گاه از یک حساب برای سرمایه‌های مالی شخصی و کاری استفاده نکنید. این کار ضمن ایجاد بی نظمی در مدیریت مالی و تأمین اعتبار باعث می‌شود که در پیگیری بعدی هزینه‌ها نیز با مشکل مواجه شوید و به این ترتیب نتوانید فایننس کسب و کارتان را به درستی کنترل کنید.

۳- خسیس باشید!

منظور از این عبارت، حساسیت در خرج کردن سرمایه‌های کسب و کارتان است. برای کارآفرینان مهم است که مراقب ذره ذره پولی که در اختیار دارند باشند. دقت کافی به خرج دهید چون تأمین اعتبار یا فایننس کار راحتی نیست. در مدیریت کسب و کار باید به دو نوع هزینه توجه کنید؛ هزینه‌های ثابت و هزینه‌های متغیر. هزینه‌های ثابت شامل مواردی مانند هزینه‌ی مکان و هزینه‌های جاری است.

۴- حسابداری با سیستم ابری

این نوع حسابداری که به آن حسابداری آنلاین هم گفته می‌شود، بر روی یک سرور آنلاین انجام می‌شود و امکان دسترسی به اطلاعات حسابداری را از هر نقطه‌ی دنیا ممکن می‌سازد. به این ترتیب همیشه و در هر شرایطی می‌توانید از وضعیت مدیریت مالی و تامین اعتبار کسب و کارتان اطلاع پیدا کنید و نیازی نیست که حتماً در دفتر کارتان حاضر شوید و لا به لای تعداد زیاد پوشه‌ها دنبال اطلاعات به خصوصی بگردید.

۵- نظارت و ارزیابی بر عملکرد خود

تنها وضعیت حال را نبینید. بالاخره روزی می‌رسد که بخواهید کسب و کارتان را نسبت به قبل ارتقا دهید. در آن زمان باید اطلاع کاملی از روند رشد، پیشرفت‌ها، شکست‌ها و نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید. حتی اگر به فکر ارتقای کسب و کارتان هم قرار نیست باشید، بالاخره برای عملکرد بهتر باید به این موارد مسلط باشید تا بتوانید متناسب با شرایط روز برنامه ریزی کنید.

 

 

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *