نقش حسابدار

نقش حسابدار ,    منتشر شده در 15 روز پیش

نقش حسابدار.

نقش حسابدار : محدودیت منابع اقتصادی، از مهم‌ترین چالش‌هایی است.که کسب و کارهای مختلف با آن درگیر هستند. برای غلبه بر این چالش، در اختیار داشتن اطلاعات مناسب که برنامه ریزی و مدیریت بهتر این منابع محدود را آسان کند. ضروری است.در سازمان‌ها وظیفه تهیه و تامین این اطلاعات بر عهده حسابداری است.
حسابداری مهمترین زبان کسب و کار است.که از یک سیستم اطلاعاتی که از طریق شناسایی، ثبت، طبقه بندی، تلخیص و گزارشگری رویدادهای مالی.اطلاعات لازم را در اختیار استفاده کنندگان از اطلاعات حسابداری قرار می‌دهد.حسابداری شامل فرایند جمع‌آوری، ثبت، طبقه بندی و خلاصه کردن رویدادهای اقتصادی بر اساس مدارک مستند است. که منجر به استخراج صورت‌های مالی می‌شود.در واقع حسابداری ارائه کننده اطلاعات مالی مربوط به یک کسب و کار به استفاده کنندگان مختلف این اطلاعات است.

قصر حساب نیکان .۸۸۸۲۵۷۵۹

نمونه هایی از نقش حسابدار.

۱-حتی اگر یک کسب و کار به جای آن که حسابدار خود را به طور تمام وقت استخدام کند.او را به شکل پاره وقت از یک شرکت خارجی برون سپاری کرده باشد.به این معنی است که یک نفر در حال کنترل و نظارت تمام موقعیت های مالی شرکت می‌باشد.که امری ضروری در یک اقتصاد غیر قابل پیش بینی محسوب می‌شود.

۲-بکارگیری یک حسابدار مستقل از خارج از شرکت می‌تواند.به معنی آن باشد. که مدیران به خصوص کسانی که به تنهایی و یا با تعداد کم به مدیریت کسب و کار می پردازند دید بی طرفانه ای ازکسب وکار خود دریافت خواهند کرد. آن ها می‌توانند مشاوره هایی منصفانه و غیر مغرضانه در مورد شیوه راهبرد کسب و کار و مدیریت روزانه مالی ارائه دهند.

۳-یک حسابدار حرفه ای خارجی همچنین می‌تواند. در رشد مالی و توسعه شرکت یاری رسان باشد. آیا تجهیزات سرمایه ای جدید باید اجاره شوند یا خریداری گردند؟ آیا باید اعتبار بانکی را افزایش داد.وام گرفت و یا سهام بیشتری را عرضه کرد؟ همه این ها سوالاتی است. که می‌تواند. به طور کامل توسط یک حسابدار پاسخ داده شود.

۴-اگر یک کسب و کار به طور ناگهانی با رشدی غیر منتظره و سریع مواجه شود.حسابداران می‌توانند. به شما جهت برآورده ساختن تقاضای افزایش یافته.از سوی مشتریان و راه هایی که می توان به توان مالی افزود مشاوره دهند.

۵-نهایتا داشتن یک حسابدار خبره در زمان فروش و یا ادغام شرکت ضروری می نماید.بسیاری از کسب و کارها در زمان فروش یک کسب و کار جهت کمک گرفتن در مورد ارزش گذاری و مسائل مالیاتی، شخصی را در لحظات آخر استخدام می‌کنند.اما این حسابدار در حقیقت با کارکرد درونی کسب و کار و چگونگی عملکرد آن آشنا نبوده .و همیشه نمی تواند بهترین راهکار را به شما پیشنهاد دهد.

۶-حسابداری که با کسب و کار از داخل و بیرون از آن آشنا باشد. می‌تواند به یکی از ارزشمندترین و پر دستاوردترین منابع سازمان تبدیل شود. دانش و توانایی آن ها در توجه داشتن کامل به موقعیت های مالی کسب و کار، آن ها را به یک دارایی مهم حتی برای کوچکترین شرکت ها تبدیل می‌کند.

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *