آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
0912-1248568021-88677895021-88677307021-88677819

ارسال پیام در تلگرام
۸۸۶۷۷۸۱۹ - ۸۸۶۷۷۳۰۷

ارتباط بین کارآفرینی و بازاریابی

ارتباط بین کارآفرینی و بازاریابی ,    منتشر شده در 680 روز پیش

کار آفرینی چیست ؟

کارآفرینی یک پدیده رو به رشد در بازارهای رقابتی امروز می باشد و موفقیت نوآوران و کار آفرینان به بازاریابی درست بستگی دارد. در جهان رقابتی امروز که روند ثبت شرکت های گوناگون رو به افزایش است، نوآوری و شناختن فرصت ها برای بقای شرکت ها حیاتی است. نواوری فرآیندی است که کار آفرینان توسط آن فرصت ها را به محصولات قابل عرضه به بازار ارائه می کنند.

کارآفرینان همواره در جستجوی فرصت های منحصر به فرد برای برآوردن خواست ها و نیازها هستند. بازاریابی نیز هنر یافتن، پروردن و سود بردن از فرصت ها می باشد پس کار آفرینی و بازاریابی به شدت به یکدیگر وابسته هستند و نوآوری نیز هسته درونی کارآفرینی می باشد.

روند کارآفرینی و نیاز آن به سرمایه

کار آفرینی روندی است که در آن سرمایه و برنامه ریزی، با ایده ی نوآورانه و خلاق، موجب حاصل شدن محصول جدید و یا یک سبک نوین در فروش و عرضه ی کالا و خدمات در بازار هدف می شود. موجودیت منابع مالی در کار آفرینی مهم است، اما نداشتن سرمایه اولیه، یک مانع و عامل بازدارنده در کارآفرینی محسوب نمی شود.

اگر بتوانید عواملی همچون خلاقیت، مهارت بازاریابی، مدیریت پروژه و زمان را در درونتان گرد آوری کنید، باید بگوییم نگرانی در مورد سرمایه تا حد زیادی بی مورد است، چرا که با هزینه اندک و یا جذب و همکاری حمایت کنندگان مالی به مقصود خود خواهید رسید. همچنین در این زمینه شما می توانید از یک مشاوره مالیاتی رایگان جهت مشورت و اطمینان از روند کار خود بهره بگیرید.

رابطه بین کارآفرینی و بازاریابی

بازاریابی در دنیای کسب و کار به قدری مهم است که استیو جابز بخشی از وقتش را به بازاریابی می پرداخت. ریچارد برانسون عمده وقتش را به به بازاریابی و ثبت برند و برندسازی برای شرکت های گروه ویرجین صرف می کرد. آنچه که کارآفرین را به هیجان می آورد استقبال مشتریان از محصول است. برای همین مواجه با مشتری تجربه لذت بخشی برای غالب کارآفرینان است.

حیات یک کسب و کار به مشتریان آن بستگی دارد. کارآفرین برای مشتری اهمیت زیادی قائل است و همه فعالیت های خود را بر پایه خواسته مشتری انجام می دهد. مواجهه با مشتری از طریق بازاریابی انجام می شود. از همین رو باید برای این کار برنامه داشت.

کارآفرین موفق قبل از حرکت در مسیر کارآفرینی باید شناخت کامل و جامعی از بازار هدف و بازار بالقوه محصول خود داشته باشد. این شناخت باید پیش از شروع کار اجرایی و پیاده سازی ایده، کسب شود تا کارآفرین قدم‌های اول را درست بردارد و احتمال شکست به حداقل برسد.

بازاریابی در طول سالیان، تغییرات زیادی کرده است. از روش‌های تخفیفی گرفته تا تبلیغات تلویزیونی و رسانه‌ای، همگی در زمان خود مثمر ثمر بوده و منجر به افزایش مشتری و فروش می‌شدند. اما برای اینکه بدانید در شرایط کنونی از محیط فعالیت، کدام روش کاربردی تر خواهد بود، در ادامه به بررسی روش‌های مختلف بازاریابی و کاربرد هرکدام در چرخه عمر شرکت پرداخته شده که برای حرکت در مسیر کارآفرینی مهم و ضروری اند.

 

موضوعات مرتبط :

گرفتن کارت بازرگانی

دریافت کد اقتصادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =