آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
0912-1248568021-88677895021-88677307021-88677819

ارسال پیام در تلگرام

گزارشات فصلی چیست؟ زمان ارسال گزارشات فصلی

گزارشات فصلی چیست؟ زمان ارسال گزارشات فصلی ,    منتشر شده در 1157 روز پیش

گزارشات فصلی

گزارشات فصلی.: تعیین میزان مالیات. اینکه مالیات به چه چیزهایی تعلق میگیرد.فقط در تشخیص و تصمیم سازمان امور مالیاتی می باشد. از این رو سازمان امور مالیاتی بر کلیه در آمدها و رویداد های مالی. شرکت ها و بنگاههای اقتصادی می تواند. مالیات تعیین کند. این سازمان می تواند. برای کلیه دفاتر قانونی شامل دفتر روزنامه.دفتر کل.دفتر هزینه ها. و درآمد ها و نیز صورت حسابها مالیات تعیین نماید. در واقع گزارش فصلی فهرست معاملات و صورت کلیه پرداخت های مالی.افراد حقیقی و یا حقوقی و گزارشات فصلی هستند. البته گزارش فصلی با نام های دیگری از جمله.:

۱*صورت معاملات فصلی.

۲*معاملات فصلی.

۳*گزارشات خرید و فروش فصلی.

۴*گزارشات فصلی.

هم شناخته میشوند.

گزارشات فصلی

هدف قانون گذار از این ماده قانونی در واقع شفاف سازی در کلیه مراودات.مالی و رعایت حقوق خود مودیان بوده است. کلیه مشاغل و اشخاص حقوقی موظف به اجرای این قانون هستند.حتی اگر یک شخص به صورت کاملاً انفرادی با یک فرد یا شرکت دیگری معامله.یا قراردادی داشته باشد. مشمول این قانون خواهد بود.

حداکثر تا یک ماه پس از پایان فصل.

گزارشات فصلی. باید حداکثر تا یک ماه پس از پایان فصل. به سازمان امور مالیاتی ارسال شود.سازمان امور مالیاتی برای ارائه این گزارشات یک فرمت ارائه کرده.که گزارشات ارسال شده.باید با این فرمت و اطلاعات و جزییات آن مطابقت داشته باشد.

جرائم عدم ارسال گزارشات فصلی و تاخیر در ارائه آن در زمان تعیین شده چگونه است؟

همانطور که در ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم اشاره شده.عدم صدور صورتحساب یا عدم درج شماره اقتصادی خود و طرف معامله. و یا استفاده از شماره اقتصادی دیگران. برای معاملات خود و یا در اختیارگذاشتن شماره اقتصادی خود در اختیار دیگران.جریمه ای معادل ۱۰ % مبلغ مورد معامله ای است.که بدون رعایت ضوابط این دستورالعمل انجام شده است.همچنین عدم ارائه فهرست معاملات بصورت ۳ ماهه پس از یک ماه.مشمول جریمه ای معادل ۱% مبلغ معاملاتی که فهرست آنها ارائه نشده است. می شود.

 

موضوعات مرتبط :

اعزام حسابدار

اخبار مالیات

  یک دیدگاه

یک پاسخ به “گزارشات فصلی چیست؟ زمان ارسال گزارشات فصلی”

  1. […] فصلی : عدم انجام تکالیف قانونی در خصوص گزارشات خرید و فروش فصلی.موضوع ماده ۱۶۹ مکرر.و یا استفاده غیر قانونی از کد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 5 =