آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
0912-1248568021-88677895021-88677307021-88677819

ارسال پیام در تلگرام
۸۸۶۷۷۸۱۹ - ۸۸۶۷۷۳۰۷

جریمه عدم ارسال گزارشات فصلی

جریمه عدم ارسال گزارشات فصلی ,    منتشر شده در 870 روز پیش

جرایم عدم ارسال گزارشات معاملات فصلی

عدم انجام تکالیف قانونی در خصوص گزارشات خرید و فروش فصلی موضوع ماده ۱۶۹ مکرر و یا استفاده غیر قانونی از کد اقتصادی دیگران موجب تعلق جریمه هایی به شرح زیر می گردد.

جریمه عدم ارسال گزارش فصلی

در صورتی که رعایت موارد مذکور در ماده فوق بنا به ‌تشخیص هیأت حل اختلاف مالیاتی از عهده مؤدی خارج بوده ‌باشد. مشمول بی‌ اعتباری دفاتر و جرایم مربوط حسب مورد نخواهد بود:

۱- در صورتی که مودی فاقد کد اقتصادی باشد یا از کد اقتصادی خودش برای معاملات دیگران استفاده نماید.

۲- کلیه تکالیفی که در ماده ۱۶۹ آمده است باید توسط مودیان و طرفین معامله رعایت شود.

۳- در صورتی که مودیان از ارائه لیست معاملات خود به سازمان امور مالیاتی خودداری کنند.

۴- افراد حقیقی یا حقوقی که تخلف کرده و از شماره اقتصادی دیگران برای معاملات خود استفاده نمایند نسبت به پرداخت جریمه با افرادی که از کد اقتصادی آنها استفاده کرده اند مسئولیت تضامنی دارند.

۵- هر گونه جعل و تقلب و سند سازی در کد اقتصادی یا ارائه صورت های مالی و گزارشات معاملات فصلی خلاف قانون بوده و مطابق با مقررات با آن برخورد می شود.

۶- کلیه صاحبان بنگاه های اقتصادی و کسب و کارها مکلفند اسناد مربوط به خریدهای خود را در سال فعالیت و سال بعد آن حفظ کنند.

۷- در صورتی که ماموران سازمان امور مالیاتی پس از بررسی اسناد و مدارک گزارشات معاملات فصلی و کد اقتصادی تخلفی مشاهده کردند، مودیان مکلفند ظرف حداکثر ۳۰ روز نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده مالیات اقدام کنند.

جریمه عدم ارسال گزارش فصلی

چگونه می توان گزارش خرید و فروش فصلی تهیه کرد؟

ارسال فهرست معاملات از طریق سامانه الکترونیکی اطلاعات معاملات فصلی انجام می شود، که به صورت انلاین و غیر آنلاین انجام می شود.

شرکت قصر حساب نیکان با بیش از ۱۲ سال سابقه فعالیت در زمینه های مالیاتی (ارسال گزارشات فصلی، ارسال لیست بیمه، ارسال مالیات حقوق، ارسال اظهارنامه، تهیه کارت بازرگانی و…) و حسابداری و مشاوره در خدمت شماست.

 

موضوعات مرتبط :

تنظیم ارزش افزوده

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =