آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
0912-1248568021-88677895021-88677307021-88677819

ارسال پیام در تلگرام

انواع برند

انواع برند

تعریف برند

ثبت برند در جهت متفاوت بودن و ماندگاری در اذهان مردم به عنوان یکی از اصلی ترین راه های موفقیت و شاید یکی از دغدغه های مهم فعالان تجاری و خدماتی، می باشد. اینجاست که برند معنا پیدا می کند. برند یا نام تجاری، نامیست که موجب تمایز محصولات و خدمات یک شرکت با کالا و خدمات سایر رقبا می گردد و از این رو می توان به اهمیت آن در دنیای تجارت پی برد. در حقیقت برند واژه ای است که می تواند تاثیر به سزایی در رونق و گسترش تجارت و کسب و کار صاحبان مشاغل داشته باشد.

انواع برند

شما با انتخاب یک کلمه، جمله یا ایده نو برند خود را طراحی می نمایید و با تبلیغات برای بهبود آن تلاش می نمایید، بنابراین در گام اول، انتخاب یک نام مناسب و در گام بعدی طراحی یک نشانه گرافیکی (لوگو) که شامل رنگ و شکل و … می باشد، بسیار حائز اهمیت است.

انواع برند

برند و برندسازی از اصلی ترین ضروریات هر کسب و کاری به حساب می آید. برند بر حسب محصولات و خدماتی که برایش در نظر گرفته می شود طبقه بندی می گردد. با مشاوره مالیاتی قصر حساب نیکان همراه باشید تا برخی از مهمترین انواع برند را با هم مرور کنیم:

برند محصول

رایج ترین و ساده ترین نوع برند در بازار امروز برند محصول است که ما به وضوح در تمامی کالاهای مصرفی روزانه می بینیم.

انواع برند

برند خدمات

تا حدودی شبیه برند محصول است با این تفاوت که مانند محصولات قابل لمس نیست. این برند در ارتباط مستقیمی با سبک زندگی افراد دارد و بیشتر در فضای وب دیده می شود.

برند شخصی

این نوع برند مختص افراد می باشد شخص با معرفی توانایی ها، محاسن و استعدادهای خود از طریق رسانه های مختلف از جمله دنیای مجازی برای خود بازاریابی کرده و موقعیت های شغلی جدید ایجاد می کند. به عنوان مثال می توان ازهنرپیشه ها، خواننده ها و ورزشکاران نام برد.

برند خصوصی

در این گونه برندها تمرکز محصولات بر سر قیمت است. از مزایای اصلی این نوع برند مقرون به صرفه بودن در بازار است که می تواند باعث جذاب تر شدن برند گردد.

انواع برند

برند شرکتی

از معتبرترین انواع برند است که به آن برند سازمانی نیز می گویند. این برند نوعی احساس اطمینان و اعتماد قوی برای مشتریان خود به وجود می آورد و همین امر باعث می شود حس وفاداری مشتریان افزایش یافته و موجب بالا رفتن ارزش برند می شود.

برند جغرافیایی

این برند یا نام تجاری بیشتر برای مناطق خاص و به خصوص کاربرد دارد و بومیان منطقه از آن برای معرفی جاذبه های توریستی و گردشگری شهر و کشور خود به دیگران استفاده می کنند و فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار منطقه ی خود را بیان می دارند.

برند لوکس

این نوع برند از پرستیژ اجتماعی بالایی برخوردار می باشد و نوعی از سبک زندگی را به مصرف کنندگان ارائه می دهد. قیمت محصولات  برای مصرف کنندگان این نوع برندها اهمیتی ندارد و به دلیل صرف اطمینان و اعتماد و ویژگی های انحصاری برند آن را خریداری می کنند. وجه تمایز اصلی این برند ها هم به قیمت های نجومی محصولات باز می گردد. مصرف کنندگان این برندها طیف محدودی از افراد جامعه را شامل می شوند .

 

موضوعات مرتبط :

مراحل ثبت برند و نکات مهم آن

ثبت شرکت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 15 =