آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
0912-1248568021-88677895021-88677307021-88677819

ارسال پیام در تلگرام
۸۸۶۷۷۸۱۹ - ۸۸۶۷۷۳۰۷

گواهی ارزش افزوده چیست؟

گواهی ارزش افزوده چیست؟ ,    منتشر شده در 816 روز پیش

گواهی ارزش افزوده

یکی از مسائل مهم در اجرای نظام مالیات بر ارزش افزوده گرفتن مجوز فعالیت در این نهاد مالیاتی است. ‏یکی از این مجوزها گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده می باشد. شاید عده زیادی از ‏فروشندگان کالا و یا ارائه کنندگان خدمات هنوز با این گواهینامه آشنایی نداشته باشند ولی در صورتحساب های ‏خود، مالیات را محاسبه کرده و از خریداران دریافت می کنند. بعد از اتمام مراحل ثبت نام و ‏تشکیل پرونده مالیاتی به طور کامل، در سازمان مالیات بر ارزش افزوده، اشخاص حقیقی و یا حقوقی باید مجوز لازم ‏جهت اعمال قانونی را داشته باشند، در غیر این صورت دریافت مبلغ مالیات بر ارزش افزوده غیر قانونی ‏است و باید از صورتحساب فروشندگان کسر گردد.

دریافت مبلغ فوق فقط با مجوز سازمان مالیات بر ‏ارزش افزوده و تحت عنوان گواهینامه ثبت نام قابل اجرا است. بعد از ثبت نام نهایی و ارائه ی اظهارنامه ‏دوره ۳ ماهه مالیات بر ارزش افزوده می توانید نامه ای بنا به درخواست آن سازمان تنظیم نموده و جهت ‏گرفتن مجوز فوق اقدام نمایید. در حال حاضر در برخی از ادارات سازمان مالیات بر ارزش افزوده به غیر ‏از مراحل فوق اشخاص را ملزم به گرفتن تاییدیه ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم می کنند.

گواهی ارزش افزوده

اهمیت دریافت مجوز ارزش افزوده

گواهینامه ارزش افزوده یکی از مهمترین موارد در اجرای نظام مالیاتی می باشد. اخذ این مجوز یکی از ‏ضروریات فعالیت اقتصادی می باشد. طبق این دستور هریک از اشخاص حقیقی و حقوقی در پایان هر دوره ۳ ماهه باید خرید ها و فروش های خود ‏را در نرم افزار‎ online ‎یا‎ offline ‎ثبت کنند و در حوزه مشخص شده در منطقه خود ارائه نمایند. در نهایت تاییدیه ‏سازمان مالیات بر ارزش افزوده را دریافت می کنند. در غیر اینصورت سازمان مالیات بر ارزش افزوده به ‏هیچ عنوان گواهینامه ارزش افزوده را را صادر نمی کند.

 

موضوعات مرتبط :

گزارشات فصلی مشمول چه کسانی می شود؟

ارسال اظهارنامه مالیاتی

درخواست گواهینامه ارزش افزوده

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 3 =