آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
0912-1248568021-88677895021-88677307021-88677819

ارسال پیام در تلگرام
۸۸۶۷۷۸۱۹ - ۸۸۶۷۷۳۰۷

بازاریابی آنلاین چیست ؟

بازاریابی آنلاین چیست ؟ ,    منتشر شده در 688 روز پیش

بازاریابی چیست؟

بازاریابی مجموعه فعالیت‌های یک شرکت در رابطه با خرید و فروش یک محصول یا خدمت است. در این مطلب دپارتمان مشاوران مالیاتی قصر حساب نیکان قصد دارد روش های بازاریابی آنلاین را برای شما شرح دهد. بازاریابی شامل تبلیغات، فروش و تحویل محصولات به آدم‌ها می‌شود. آدم‌هایی که در بخش بازاریابی یک شرکت به کار می‌پردازند، تلاش می‌کنند تا با استفاده از شعارها، طراحی بسته‌بندی، تاییدیه افراد مشهور، و نمایش در رسانه‌های عمومی نظر مخاطب هدف را جلب کنند.

همانطورکه می دانید برپا بودن هر سازمان پس از ثبت شرکت، وابسته به بازاریابی است. فروش کالاها در یک بازار پر رقابت به مراتب دشوارتر ازتولید آنهاست و دشوارتر از آن رویارویی با رقیبان در یک محیط به شدت متغیر است. یکی از مباحثی که در بازاریابی مورد توجه قرار می گیرد، شناخت نیاز مشتری است که با کارآفرینی رابطه نزدیکی دارد. امروزه، بازاریابی کسب و کار کوچک و بازاریابی کارآفرینانه به عنوان رشته مجزا اما مرتبط با پژوهش درنظر گرفته شده است. تحقیقات بازاریابی کارآفرینانه نسبت به روش های مختلف بسیار روشنفکر انجام شده است. یکی از نمونه های توسعه ما تئوری پابرجایی، اجازه می دهد که برای درک کارآفرینی تصمیم گیری و در نتیجه، جنبه های مهم رفتار بازاریابی کارآفرینانه است.

بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین چیست؟

به طور کلی بازاریابی آنلاین مجموعه ای از ابزارها و متدها برای ترفیع محصول در بستر اینترنت است. از ابزارهایی مانند Keyword-Planner که پیش از برنامه ریزی و هنگام تحقیق به آن احتیاج خواهید داشت تا ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) که برای ارزیابی میزان اثربخشی و کارایی کمپین ها به آن نیاز پیدا می کنید.

انواع بازاریابی آنلاین

۱) سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو

۲) بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM

۳) بازاریابی محتوایی

۴) بازاریابی شبکه های اجتماعی

۵) تبلیغات کلیکی یا PPC

۶) بازاریابی وابسته یا همکاری در فروش

۷) بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ

ازبین موارد بالا، احتمالا سئو شناخته شده ترین نام در بین تمام کانال های بازاریابی اینترنتی است. سئو به معنای بهینه سازی محتوا به منظور بهبود رنک آن در نتایج جستجو (گوگل) برای کلیدواژه ای خاص است.

تعریف سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو

قدرتمندترین کانال بازاریابی آنلاین سئو است. تصور کنید، قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل، و فراتر از آن، قرار گرفتن در رتبه اول برای کلید واژه مرتبط با کسب و کارمان، چقدر می تواند اطمینان بخش و پر فایده باشد. واقعا کسب و کار آنلاینی کسی هست که چنین موقعیتی را دنبال نکند؟

آخرین تحقیقات Forrester نشان می دهد که ۷۱ درصد از تجربیات آنلاین از موتورهای جستجو شروع می شوند. همانطور که می دانید گوگل پرکاربردترین موتور جستجو است که ۷۴ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. اغلب افراد یعنی چیزی حدود ۸۵ درصد، به درستی نتایج جستجو باور دارند.

فقط کافیست این موارد را به این حقیقت که «۵ نتیجه نخست در گوگل ۶۷ درصد کلیک ها را به خود اختصاص می دهند» اضافه کنید تا اهمیت سئو در بازاریابی آنلاین کاملا برایتان مشخص شود.

در واقع موتورهای جستجو از الگوریتم های بسیار پیچیده ای برای رتبه بندی صفحات وب در نتایج جستجو استفاده می کنند. هرچند حداقل ۲۰۰ فاکتور مهم برای بهبود رنک گوگل وجود دارد اما بک لینک ها، چگالی و تناوب تکرار کلمات کلیدی، ساختار و لینک های داخلی، بهینه سازی تایتل ها و توضیحات متا و سرعت بارگزاری مناسب، در کنار تولید محتوای ارزشمند، نسبت به سایر موارد اولویت داشته و تاثیر گذاری بیشتری دارند.

 

 

موضوعات مرتبط :

انواع برند

دریافت کد اقتصادی

شرکت خدمات ثبتی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + پانزده =